Св. Єлизавета Угорська – Франсиско де Сурбаран

Св. Єлизавета Угорська   Франсиско де Сурбаран

Сурбаран дуже любив зображувати святих у вигляді окремих фігур, причому в своїх картинах майже начисто стирав грань між божественним і житейським. На картині “Свята Єлизавета Угорська” він зобразив знатну громадянку Севільї в модному вбранні. Вся картина витримана в теплому колориті. Трохи обернувшись до глядача з полотна дивиться не дуже красива жінка з вдумливими і уважними очима. Вона в модному дорогому шовковій сукні, щедро прикрашеній золотом і дорогоцінним камінням.

Тканина одягу написана так, що ми, здається, чуємо шурхіт піднятою тафтовой спідниці, можемо визначити, що шовк плаща легше тканини сукні, а червоний рукав м’який, приємний на дотик. Світла, трохи недбало написана рука, що тримає букет квітів. Традиційно Єлизавету Угорську ототожнювали зі Святої Кастильдой, за легендою носила хліб християнським мученикам, полоненим арабами.

Коли її попросили показати, що вона несе, хліб перетворився на квіти. Так квіти стали неодмінним атрибутом зображення Святої. Вся картина настільки мирська, в ній так мало святості, що її можна було прийняти за портрет знатної городянки, якби не ледь помітний німб над головою Святої. Походження цієї картини в мадридських колекціях невідомо. Вперше вона згадується в описах камінного залу королівського палацу від 1814 року

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Св. Єлизавета Угорська – Франсиско де Сурбаран.