Три грації – Олександр-Жан Дюбуа-Драхоне

Три грації   Олександр Жан Дюбуа Драхоне

Олександр-Жан Дюбуа-Драхоне – французький художник-портретист. Він писав полотна в напрямку, характерному для епохи Рококо – світлі, з ідеєю вічної молодості і краси, прагненням піти від убогої дійсності. Герої Дюбуа-Драхоне завжди були холеними, прекрасними і “свіжими”.

“Три грації” – груповий портрет дівчат, написаний на початку XIX століття. Це чисте рококо без домішки прийомів класицизму з його раціоналізмом і єством. Мабуть, тому три грації Драхоне настільки витончені й напівпрозорі і нагадують неземні створіння. Робота заслуговує захоплення. Це світле полотно з тонкою промальовуванням окремих деталей, тканини, драпіровок. Дівчата ніжні і невагомі. Лист художника дуже рівне. Окремих мазків не видно, розтушовка практично дзеркальне.

Палітра робіт солодка і медова. Видно, як добре виставлений світло. Він теплий і не різкий. Шкіра грацій здається оксамитовою. Кількість “зайчиків” на обличчях дівчаток наділяє їх жвавістю і потрібним об’ємом. З точки зору історичного значення робота заслуговує уваги до костюмів та особливостей укладання волосся дівчаток.

Безсумнівно, це стиль ампір, що поглинув індустрію моди на початку IXI століття. Тут дуже хороший безповітряний фон оливкового кольору. Він не виділяється, а в той же час вигідно підкреслює білизну суконь. До того ж наділяє теплом роботу. Форма портрета має круглу форму, що дуже рідко використовувалося авторами, зате вигідно зрізало порожні кути компонування.

Портрет роботи Драхоне пізнаваний вибіленими фарбами і прискіпливістю до найдрібніших подробиць. Задумка дуже проста і не викликає питань. Подібне полотно добре уживеться в будь-якому інтер’єрі завдяки ненав’язливим фарбам і сюжетом.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)