В очікуванні виходу на сцену – Едгар Дега

В очікуванні виходу на сцену   Едгар Дега

У своєму нарисі “В очікуванні виходу на сцену”, зробленому пастеллю, Дега зобразив танцівниць в момент, коли ось-ось відкриється завіса. Композиційна побудова малюнка вельми своєрідно: в одних танцівниць глядач бачить лише ноги, в інших – тільки тулуб.

Повністю показана лише одна балерина, але і та розташовується у складній позі. Ракурс також вибрано вельми вдало: глядач як би розглядає цю дівчину зверху. Видно, що танцівниця повністю розслаблена, вона відпочиває, її голова опущена, а ліва рука стискає щиколотку.

Цікаво, що в картинах і малюнках Дега, що зображують балерин, неможливо виявити милування художника гарненькими дівчатами і зачаруванням юності. Дега абсолютно неупереджений і зображує танцівниць з тієї ж холодністю, з якою імпресіоністи дивилися на навколишній пейзаж. Для Дега першочергове значення мали гра світла і тіні, форми людських тіл, методи, з допомогою яких художник міг би передати форми або простір.

Дега довів тим, хто сумнівався в талантах молодого покоління художників, що і художники-новатори не тільки не заперечують мистецтво малювання, але і ставлять перед собою завдання, вирішити які може лише справжній майстер малюнка.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


В очікуванні виходу на сцену – Едгар Дега.