Веселі жартівники Мавпи – Анрі Руссо

Веселі жартівники Мавпи   Анрі Руссо

Найбільшою популярністю користуються фантастичні картини Руссо, представляють сцени з життя джунглів. Художник, якщо вірити спогадам сучасників, не раз натякав на те, що, потрапивши в мексиканську військову експедицію, бачив джунглі на власні очі.

Ці розповіді були блефом чистої води; Руссо в своєму дорослому житті ніколи не залишав Францію, але зате часто відвідував паризький зоопарк і Ботанічний сад. Саме тут він знайшов натуру для своєї екзотики. Добре при цьому попрацювала і його фантазія. Допомогли ілюстрації з книжок і журналів. Ці ілюстрації практично без змін перекочовували до роботи художника.

Так, наприклад, ягуар на його картині “Ягуар нападає на негра”, 1910 змальований з фотографії, вміщеній в журналі “Дика природа”. Всі описувані сцени Руссо будує за одним принципом. Фон картини становить приховує перспективу густа рослинність.

Причому це часом звичайна європейська флора, але гігантські розміри рослин, настільки улюблені Руссо, вражають глядача і вносять до роботи елемент гротеску. На такому тлі люди і тварини виглядають карликами, які потрапили в дивний світ велетнів. В якості прикладу наводимо картину “Веселі жартівники”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Веселі жартівники Мавпи – Анрі Руссо.