Вежі у решіток. Псков – Борис Смирнов-Русецький

Вежі у решіток. Псков   Борис Смирнов Русецький

Історія Пскова налічує не менше півтора тисячоліть. З VI до XVIII століття місто перебував на вістрі подій вітчизняної історії як важливий політичний, торговий і культурний центр Русі, найбільша фортеця на її західному рубежі. Псковська земля витягнулася вузькою смугою вздовж річки Великої і східного узбережжя Псковського і Чудського озер.

Стародавній Псков – місто-воїн, прямий і непохитний, сповнений вірності своїй землі і духу честі, завжди готовий відбити удар будь-якого ворога. Потужні кам’яні стіни з грізними бойовими вежами, які охороняли в ньому не тільки центральну частину – дитинець, але і великий посад, населений простими городянами і багато прикрашений численними монастирями і храмами. У XVI столітті після перебудови укріплень Окольного міста Псков став найбільшою фортецею Русі, захищеної 4 поясами кам’яних стін з 39 бойовими вежами.

Складна фортифікаційна система включала в себе крім стін і веж, рови, підйомні мости, роскати, ворота, захаби, тайники, чутки, гарматні бійниці з камерами, караульни, гарматні намети. Сьогодні в живу тканину сучасного міста Пскова органічно включені десятки пам’ятників старовини, цілі острови середньовіччя: Кром, Довмонтов місто, монастирі і храми, купецькі палати. У древніх стінах вирувало життя, вирували політичні пристрасті. Тут жителі Пскова напружено працювали, боролися за владу, воювали з ворогами.

Ці вежі вселяли страх іноплемінникам своєю неприступністю і жерлами пищалей, що дивилися на бійниці. Вигляд древнього Пскова був суворим, навіть суворим, але сповненим високої духовності і дивно гармонійним. “Воістину, Псковська земля – богатирська застава землі Руської! Не раз тут Росія зустрічала і гідно проводжала ворогів.” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Вежі у решіток. Псков – Борис Смирнов-Русецький.