Юдіф з головою Олоферна – Лукас Кранах

Юдіф з головою Олоферна   Лукас Кранах

Укріплений ізраїльське місто Ветилуя, що розташовувався в горах, обложили війська асирійського царя Навуходоносора. Ними командував видатний полководець Олоферн. Він вже передбачав швидку перемогу, але цього завадила жила в місті багата вдова Юдифь. Юдифь закликала людей не здаватися, підбадьорювала їх. як могла. а потім сама вирішила врятувати своє місто і обложених у ньому людей.

Джудіт була дуже красива і знала про своїх чарах. Вона одяглася в багаті одягу і разом зі своєю служницею пішла до великого полководця Олоферна, сказавши його слугам, що несе йому дари. Олоферн, побачивши прекрасну Юдифь, відразу запалав любов’ю до неї і запросив до столу. Вони довго розмовляли, бенкетували. Коли настала ніч, Олоферн відпустив своїх слуг. Занадто багато випивши, він швидко заснув. Тоді Юдиф помолилася, попросивши у Господа прощення, схопила за голову Олоферна і щосили вдарила мечем по його шиї. Бризнула кров, і голова Олоферна опинилася в її руках.

Юдифь загорнула голову полководця у завіса і винесла з шатра. Обережно підійшли Юдиф зі служницею до воріт свого міста і показали обложеним жителям голову жорстокого Олоферна. Захват і радість охопив усіх жителів міста. А ассірійські воїни вранці виявили труп обезголовленого полководця. Панічний жах охопив воїнів і, прихопивши тіло Олоферна, вони втекли з міста Ветилуя.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Юдіф з головою Олоферна – Лукас Кранах.