Зустріч Антонія і Клеопатри – Джованні Баттіста Тьєполо

Зустріч Антонія і Клеопатри   Джованні Баттіста Тьєполо

Документи, що дозволяють точно датувати цю фреску не збереглися, проте один з малюнків Рейнолдса від 1752 року відтворює саме цю сцену, що дозволяє укласти, що вона була створена Тьєполо незадовго до від’їзду в Вюрцбург. Фреска великої зали палаццо Лабіа у Венеції.

Зали, що височіє на два поверхи, повністю покрита фресками. Стіни кімнати були розсунуті иллюзионистским зображенням архітектурних елементів, які були органічно включені реальні двері і вікна. Таким чином, художниками була створена багаторівнева система фіктивних просторів інтер’єру та екстер’єру, в яку були органічно вписані сцени “Зустріч Антонія і Клеопатри” і “Бенкет Клеопатри”, створюють враження яскравого, видовищного, театралізованого дійства.

Неодмінним атрибутом художнього методу Тьєполо, для якого характерні гострий розум і іронія, є велика кількість побутових деталей. Слуги, солдати, музиканти та інші персонажі заповнюють залу настільки природно, що глядач мимоволі починає сумніватися: це свита Клеопатри або справжня прислуга палацу? Вдалині, за портиком, видніються кораблі римського флоту, а свита Антонія у вигляді святкової, тріумфальної ходи не поспішаючи рухається до палацу Клеопатри. На передньому плані сам Антоній і Клеопатра очолюють хід. Антоній вказує на сходинки, які ведуть у велику залу палацу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Зустріч Антонія і Клеопатри – Джованні Баттіста Тьєполо.