Адам і Єва – Густав Клімт

Адам і Єва   Густав Клімт

Густав Клімт – художник, який поклав початок стилю модерн в Австрії. Більшість його робіт належать цьому стилю.

Його полотна мають дуже яскраві колірні поєднання, багато картин добре впізнавані і донині. Кожна його картина має свої особливості та деталі, які змушують довго їх розглядати. Справа в тому, що полотна Клімта наповнені красою і пристрастю.

Стиль художника надзвичайно красивий. Можна згадати картину “Поцілунок” , одну з найвідоміших картин цього художника. Перший погляд не так кидається на цілуються, як їх одяг, яка сяє золотом і чудовими візерунками. “Адам і Єва” є продовженням “Поцілунку”, але містить у собі більше откровенностей.

Як зазвичай, на картині домінує жінка, чоловіки картини Клімта завжди відходили на задній план, грали роль декорації до прекрасним дівчатам. Глядач бачить лише обличчя і плечі Адама, ноги його прикриті шкурою леопарда. Адам виглядає виснаженим і сумним, з-за цього можна зробити висновок, що картина зображує пару після їхнього гріха. Єва ж навпаки виглядає дуже спокійною і задоволеною, біля її ніг ростуть квіти.

Цією картиною художник хотів нагадати людям про походження жінки. Тіло Адама нагадує колір глини, що нагадує про легенді, в якій чоловік був створений із землі, а жінка – з чоловічого ребра. Клімт зобразив це по-своєму: руки Адама і Єви як ніби зливаються в одне ціле – це символ єдності.

У радянський час наша країна нічого не знала про Густаве Климте і його картинах. У той час про них було відомо лише фахівцям. Все це було через те, що його картини містять багато еротики і відвертості. Його картини постали перед суспільством нашої країни лише після перебудови та розпаду СРСР. Тоді ж нашими Клімт був визнаний геніальним живописцем. Він створив не так багато картин, як інші художники того часу, але всі його картини є шедеврами світового живопису.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Адам і Єва – Густав Клімт.