Біла качка – Удри Жан-Батист

Біла качка   Удри Жан Батист

Французький художник епохи рококо Жан-Батист Удри добре відомий як майстер натюрморту на мисливську тему. Він навчався в Парижі майстерні Ларжильера, вивчав мистецтво голландців і фламандців, однак академічна кар’єра художника, незважаючи на пристрасть до натюрморту, починалася з релігійного живопису і парадних портретів.

Лише з другої половини 1710-х натюрморт посів основне місце в його творчості. Мистецтво Удри було помічено, і в 1723 він отримав королівський замовлення на зображення мисливських сцен для палацу Шантійі. З всієї Європи любителі полювання зверталися до нього з замовленнями, і доводилося Удри деколи дублювати деякі композиції. З 1734 художник був директором шпалерної мануфактури у Бове, а з 1736 – старшим інспектором мануфактури Гобеленів в Парижі, для яких створив безліч оригіналів зі сценами полювання.

“Біла качка” – одне з найвідоміших творів майстра в якому він продемонстрував блискуче вміння в передачі світлотіньових і кольорових співвідношень, створивши ефект “обманки” – популярного прийому в “шпалерної живопису” того часу і використовується також при оздобленні інтер’єрів, створює ілюзорне простір з удаваними реальними предметами. Інші відомі твори: “Натюрморт з фруктами”. 1721. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Собака на стійці перед куропаткой”. 1725. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Лисиці”. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Біла качка – Удри Жан-Батист.