Вітрильники на море у вітряний день – Ян Порселлис

Вітрильники на море у вітряний день   Ян Порселлис

З ім’ям живописця Яна Порселлиса пов’язують створення морського голландського пейзажу в XVII ст. Художник народився в Генті і почав свою творчу діяльність в Антверпені. В 1617 році він отримав звання майстра. У 1620-х Порселлис працював в Гарлемі і Амстердамі, а приблизно в 1626-1628 переїхав в Зутервауде і жив там до кінця своїх днів. Для ранніх голландських марін, виконаних до появи робіт Порселлиса, була характерна дрібність композиції, строкатість колориту. Художник по суті реформував жанр, створивши гармонійні картини життя моря.

Увагу Порселлиса приваблювала передача мінливою світло-повітряного середовища, морського горизонту, що з’єднує небо і море, в зображенні якого він використовував Прийоми тонких колірних градацій. Вирішуючи проблему колориту, майстер уважно вивчав ефекти відбиття світла на морській поверхні, шукав шляхи передачі у живопису природного морського світіння. Прагнення до створення реалістичних творів відбилося і на зображенні кораблів і човнів, у яких художник з дивовижною ретельністю виписував все, до найдрібніших деталей.

Інші відомі твори: “Море з кораблями в непогожу погоду”. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Буря на морі”. 1629. Стара пінакотека, Мюнхен; “Морський берег”. 1636. Національний морський музей, Грінвіч; “Бурхливе море при заході сонця”. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Вітрильники на море у вітряний день – Ян Порселлис.