Генрієтта Французька в костюмі Флори – Жан-Марк Наттье

Генрієтта Французька в костюмі Флори   Жан Марк Наттье

Жан-Марк Наттье належав до відомої в Парижі династії художників, його батько був членом Паризької Академії живопису і скульптури. Сам художник був рано помічений Людовіком XIV і отримав королівський замовлення на виконання малюнків і гравюр до “Історії Марії Медічі” .

Пізніше Наттье виконував роботи на замовлення Петра I в Голландії та в Парижі. У 1718 році він отримав звання академіка. Поступово у творчості Наттье головне місце зайняв портрет. У 1730-х він був сімейним художником герцогів Орлеанських.

Завдяки успіху робіт, показаних в Салоні 1737 року, Наттье завоював популярність і став фаворитом королеви, отримавши титул придворного художника. Портрет Генрієтти, дочки Людовика XV, виконаний в ідилічному дусі, наповнений міфологічними алегоріями.

У ньому художник, як і в інших портретах, багато уваги приділив зовнішнім ефектам і деталей, не вдаючись при цьому до глибокої індивідуальній характеристиці моделі, представленої на тлі позачасового пейзажу.

Інші відомі твори: “Портрет Петра I”. 1717. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Портрет невідомої”. 1757. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Битва при Лісовий”. 1717. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Портрет герцогині Луїзи Орлеанської в образі Геби”. 1744. Національний музей, Стокгольм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Генрієтта Французька в костюмі Флори – Жан-Марк Наттье.