Тост – Андерс Леонард Цорн

Тост   Андерс Леонард Цорн

Шведський живописець, графік і скульптор Андерс Леонард Цорн увійшов в історію мистецтва як чудовий портретист і майстер офорту. Він отримав освіту в Стокгольмі в Художній школі і потім в Академії мистецтв. Цорн багато подорожував, працював у Великобританії та Парижі, побував в Італії, Росії, США. Творчість художника формувалося під сильним впливом імпресіонізму, тим не менш він виробив власну індивідуальну ескізну манеру живопису, відрізняється надзвичайною віртуозністю. Однак справжню славу Цорну принесли офорти. Він виконав більше двохсот гравюр.

У своїх роботах Цорн створював форму допомогою енергійною, потужної штрихування, яку завдавав паралельними лініями по напряму світла. Ритмічні лінії, вміння передати швидкоплинне стан видають импрессионистическую основу. Однак у кращих творах, серед яких офорт “Тост”, сила штрихування і навмисна грубість ліній роблять більш сильний вплив на глядача, ніж чисто імпресіоністична графіка.

Ця своєрідна манера Цорна відкрила новий напрямок в мистецтві офорта, що отримало розвиток у майстрів XX ст. Інші відомі твори: “Дівчата в лазні”. 1906. Національний музей, Стокгольм; “Портрет С. В. Мамонтова”. 1896. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Тост – Андерс Леонард Цорн.