Вечірні тіні – Леонард Туржанський

Вечірні тіні – Леонард Туржанський

Вечірні тіні   Леонард Туржанський

На щастя для вітчизняного мистецтва, початок ХХ століття минуло не тільки в пошуках авангардистських художніх шляхів і рішень. Провідну роль в оновленні реалістичного образотворчого мистецтва грав Союз російських художників, представники московського крила якого плідно творили в пейзажного живопису. Саме тут з’явилася група талановитих молодих художників.

Леонард Вікторович Туржанський не загубився серед них. Закінчивши Московське училище живопису, ліплення і зодчества, Туржанський своїми першими роботами змусив говорити про себе як про представника нової хвилі російського пейзажу. Його невигадливі шматочки російської природи, часто неласкових північних і уральських земель, викликають якщо не смуток, не передається словами стурбованість, виражену жовто-білий, жовто-зеленою, блакитною тональностями. Це своєрідність живопису Ст. Л. Туржанський зберіг до кінця життя.

В 1930-1940-х роках творчість художника не знаходить відгуку в офіційних і, отже, громадських колах. Втім, час показав, що майстерність справжнього художника переживає і не одну владу, і худі часи.


Вечірні тіні – Леонард Туржанський.