Леда і Лебідь – Леонардо да Вінчі

Леда і Лебідь   Леонардо да Вінчі

Письмові джерела повідомляють, що оригінал картини загублений. Однак, збереглися ескізи Леонардо да Вінчі і безліч копій. Ця відома картина протягом трьохсот років вважалася копією, роботою невідомого художника XIVвв сьенской школи Недавні дослідники заповіту думають, що це може бути незакінчений варіант, який був у будинку Леонардо під час його смерті, і заповіданий його учневі, Салаї.

Рентген показав, що під фігурами двох дітей, є зображення чотирьох дітей Лади. Леда, у вишуканій позі вигину, Її кучері, що вибилися з кос, просторий річковий пейзаж, швидше за все, була задумана Леонардо, але виконувалася його учнями чи пізніше, іншими художниками Грецький міф розповідає про те, про Леду, дружину спартанського царя Тіндарея, від якого вона мала дочок Клітемнестру, Тимандру, Филоною і сина Кастора. полонений красою Леди в неї закохався Юпітер. Він приплив до неї по річці в образі лебедя, коли вона купалася в річці Еврот.

В результаті цього союзу вона відклала одне або два яйця, з яких вилупилися небесні близнюки Кастор і Поллукс, Олена Троянська і Клітемнестра. Леда стоїть у повний зріст, її руки обіймають шию лебедя, але в той же час вона цнотливо відводить погляд. Птах обіймає її тіло одним крилом і витягує шию до її обличчя. На землі тільки що вилупилися з яєць немовлята.

Вид голого жіночого тіла, її поза і надзвичайна пластичність її округлених форм, що нагадують про класичних статуї Венери і, тому, любові. І на ескізах Леонардо, і в копіях еротичність підкреслена численними очеретами. При дозріванні насіння далеко розсіюються і на землю, і воду, і очерети активно розростаються. Це символ розмноження у природі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Леда і Лебідь – Леонардо да Вінчі.