Ложа – Мері Кассат

Ложа   Мері Кассат

Американка за походженням, була Мері Кассат дочкою багатих батьків, але проміняла благополучні Сполучені Штати Америки на живопис і богемне життя в Парижі. Під впливом свого друга і вчителя Дега вона старанно вивчала і копіювала твори старих майстрів. Він запросив Кассат брати участь у виставках імпресіоністів.

Улюбленими персонажами її картин були мати і дитя, грають діти, сестри, переважно жіночі образи. В театральній ложі сидять дві молоді дівчини, ймовірно, це їх перший вихід у світ. Поки ще вони почувають себе незатишно в дорослому світі, мимоволі притискаються один до одного, одна з них сором’язливо прикриває обличчя віялом. Але скоро невпевненість пройде, і дівчата займуть гідне місце в суспільстві. Момент випадковості і скороминущості визначає композиційну структуру і мальовничий лад полотна.

Картина написана в звичайній імпресіоністичній манері художниці, якій притаманні крихкість і витонченість, м’якість теплих рожево-бежевих поєднань кольору. “Ложа” – характерний твір Кассат, її рука дуже впізнавана по інтенсивності барвистої палітри, широкому і біглому мазком і крупнофигурности композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)