Умивающаяся жінка – Мері Кассат

Умивающаяся жінка   Мері Кассат

Тема оголеного жіночого тіла приваблювала багатьох живописців, не кажучи про імпресіоністів, іноді “застревавших” цьому сюжеті понад міру. Цікавим в цьому аспекті підхід Кассат, жінки з волелюбним американським характером, але пристойно вихованою, і живе в умовах буржуазного соціуму, передбачав дотримання багатьох правил поведінці дами.

Обережно, здається, боячись доторкнутися навіть до лінії, за якою у глядача можуть виникнути думки про вульгарному, Кассат створює гравюру “Умивающаяся жінка”, в якій вона вперше зображує злегка оголене тіло жінки. “Еротичність” сцени обмежується всього лише вигином оголеної спини. На думку критиків, настільки пуританський підхід до цієї теми пов’язаний з тим, що художницю дана тема не цікавила, тому що вона сама – жінка. Тоді, чим продиктована необхідність приховувати і обличчя моделі?

Гравюра створена після знайомства Кассат з японської графікою, і осмисленням даного напрямку в руслі своєї творчості, при це, вона не просто поєднала східну традицію з західноєвропейським стилем, а втілила індивідуальне бачення даної теми.

Представляє одну з робіт, що прикрасили серію з десяти офортів, виставлялися у Дюран-Рюеля.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Умивающаяся жінка – Мері Кассат.