Жінка з перлиною – Каміль Коро

Жінка з перлиною   Каміль Коро

Ближче до власне портрета “Жінка з перлиною”. Позувала художнику Берта Гольдшмідт, молода жінка, жила по сусідству. Коро одягнув її в сукню італійки, примусив одягти свій жилет і посадив у позу, близьку леонардовской “Джоконді”.

М’яке світло моделює округле обличчя, тремтить і тріпоче в дрібних листочках, прикрашають каштанове волосся. Сірий, злегка темнеющий донизу фон тонально пов’язаний з фігурою, вирішеною в сірій же гамі, красиво і різноманітно поєднується з блакитним, жовтуватим, рожевим і коричневим в одязі. Прозорі тремтливі тіні, система найтонших валеров, широко використовувана художником в пейзажах, застосовуються і тут, посилюючи поетичність, музичну налаштованість образу.

Перед глядачем – і конкретний образ, і в той же час вже не реальна жінка, а муза художника, втілення його мрії. “Вся картина випромінює духовну красу,- пише Л. Вентурі,- відображаючи витонченість душі, прекрасною і тонкої саме тому, що вона природна і цвіте подібно квітці або гілці дерева”. Важко знайти у французькому мистецтві тих років інший приклад настільки гармонійного, піднесеного і одночасно абстрактного розуміння портретного образу.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Жінка з перлиною – Каміль Коро.