Мадонна з Немовлям, св. Йосипом та Іоанном Хрестителем – Якопо Понтормо

Мадонна з Немовлям, св. Йосипом та Іоанном Хрестителем   Якопо Понтормо

Період активної творчості Якопо Понтормо припав на час кризи флорентийско-римського Високого Відродження. Художник став одним із творців стилю раннього маньєризму, що складався в мистецтві Італії на рубежі 1510 – 1520-х.

У своїй ранній творчості Понтормо ще зберігав зв’язок з художніми принципами Високого Відродження, але на рубежі 1520-х почав виробляти новий стиль – більш холодний і витончений, з чітким малюнком і прозорими тінями, із застосуванням колірних контрастів і хвилеподібною ритміки.

До робіт цього напрямку відноситься “Мадонна з Немовлям, св. Йосипом та Іоанном Хрестителем”, стилістично близька навіть більш пізнім творам. Розрив з традиціями Високого Відродження відбувається в творчості художника в середині 1520-х, після створення ним фрескового циклу “Пристрасті Христа” , виконаного під впливом гравюр А. Дюрера. Останні десятиліття життя Понтормо були, за свідченням Вазарі, затьмарені душевною кризою і хворобливою тягою до самотності.

Художник жив в одній кімнаті власного будинку, в яку потрапляв через вікно по сходах, піднімаючи її вслід за собою. Інші відомі твори: “Жіночий портрет”. 1530-е. Штеделевский художній інститут, Франкфурт; “Алессандро Медічі”. Ок. 1534-1535. Музей мистецтв, Філадельфія.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Мадонна з Немовлям, св. Йосипом та Іоанном Хрестителем – Якопо Понтормо.