Мама йде! – Іван Їжакевич

Мама йде!   Іван Їжакевич

Талановитим художником радянського часу, описуваним селянську життя українського народу, є Їжакевич Іван Сидорович. Його картина “Мама йде!” дуже душевна, тепла, радісна.

Вона показує нам двох дітей. Одна старша дівчинка тримає на руках немовля. У них радісні обличчя і очі виблискують любов’ю і щастям. По всій видимості, мама вже повертається додому після робочого дня, а діти її зустрічають. По заднього фону картини зрозуміло, що вже вечір набирає свої права. Сутінки покрили село, тільки від дітей виходить яскраве світло.

Дівчинка одягнена в білу блузку, з різним орнаментом спідницю і її гарне волосся прикрашає вінок. На дитинку сонячного кольору шапочка і біла сорочка. Ніжки замотані в червоне покривало. Обличчя немовляти дуже радісне. Губи зображують щасливу посмішку навіть, можливо, з веселим окриком і ніжні ямочки на щоках. Сестричка трохи стриманіше, можливо, тому, що вона тримає дитину і дуже зосереджена на цьому процесі, або ж вона вже відчуває себе більш дорослою і на ній лежить велика відповідальність.

Хоча автор і використовував мало яскравих кольорів, але образи дітей вийшли дуже світлими й теплими. Видно, що картина писалася з любов’ю, турботою і натхненням.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)