Квіти і плоди – Іван Хруцький

Квіти і плоди   Іван Хруцький

Хруцький Іван Трохимович – відомий білоруський художник-живописець. Названий багатьма исскуствознавцами майстром натюрмортів. Серед багатьох його робіт особливу увагу гамою кольорів і насиченістю привертає до себе полотно “Квіти і плоди”. Сама по собі картина дуже складна. У ній безліч великих і дрібних елементів, які переплітаються між собою.

В самому центрі картини ми бачимо красиву вазу з величезним букетом квітів. Серед них присутні червоні і білі півонії, голубуваті іриски, ніжні ромашки і ще безліч великих і маленьких квіток. Глиняна ваза зеленого кольору прикрашена рельєфним малюнком. Вона дуже гармонійно вписується у всю композицію картини. Поруч з вазою, на столі, лежать різні фрукти. Праворуч від неї – ящик з персиками, а вглиб грона винограду. Перед самим ящиком лежить один персик розламаний навпіл. З іншого боку вази лежать груші, кілька плодів винограду, розрізаний лимон і великий кавун. За кавуном захований витончений графин з водою. Біля самої вази стоїть стакан, наполовину наповнений водою. Один квітка півонії нахилився над самим склянкою, як бут хоче пити.

Колірна гама картини сама, що не може бути різноманітна. Починаючи від темних і тьмяних кольорів на задньому плані і переходячи до яскравим і барвистим попереду. Всі фрукти і квіти виконані з такою життєвою силою і любов’ю, що можна подумати бут-то автор мас їх вирощував, зривав і складав для свого твору. Дуже точно промальовані всі тіні і дрібні деталі. Найбільша частина світу припадає саме на букет і, здається, бут-то від нього виходить неймовірна пахощі.

Своєю картиною-натюрмортом “Квіти і плоди” В. Т. Хруцький показує нам, як треба любити і відноситься до природи. За свої старання ми завжди будемо віддячені изяществами, які зображені на картині.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)