Мороз в Лувесьєнні – Альфред Сіслей

Мороз в Лувесьєнні   Альфред Сіслей

З 1872 до початку 1875 років Сіслей з родиною жив у селі Вуазен-Лувесьенн, де він знімав двоповерховий будинок. Містечко Лувесьен розташований близько тридцяти кілометрів на захід від столиці і приблизно в десяти кілометрах на північ від Версаля. Село Вуазен відрізняється звивистими дорогами, які ведуть вниз до берега Сени. Сіслей жив поруч з будинком, займаним Ренуаром – одним з його найближчих друзів.

Два чоловіки часто малювали разом навколишні краси. Піссаро також жив поблизу з 1869 року. Під час свого перебування в Лувесьєнні Сіслей змалював ряд сільських сцен, його звивисті вулички і тінисті дороги, часто оправлялся гуляти в сусідні Вільнев-ла-Гаренн, Аржантей і Іль-де-ла-Гранд-Жатт в пошуках нових сюжетів. Художник намагався захопити вплив сезону, погоди і часу доби на місцевість і експериментувати з ефектом світла і кольору.

В той час, як інші художники, такі як Моне і Ренуар, воліли зображувати літні і сонячні сцени, Сіслей відкрив зимові і снігові пейзажі. На цій картині представлений містечко в морозний сонячний день. Земля вкрита тонким шаром інею, свіже повітря хрумтить від легкого вітру, дві людини розмовляють про життєві проблеми. Сіре небо контрастує з помаранчевим сонцем, висвітлюють дерева і будинки. Зображення морозу стало важким завданням для художника, яка вимагала високого ступеня спостереження і рідкісної здатності малювати атмосферу. Камертоном пейзажу стає сіре меланхолійне небо, в якому майстер побачив “чарівність всього”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Мороз в Лувесьєнні – Альфред Сіслей.