Мучеництво францисканців в Сеуті – П’єтро Лоренцетті

Мучеництво францисканців в Сеуті   Пєтро Лоренцетті

Ця фреска прикрашала зал капітулу сієнського францисканського монастиря, який у 1324-1327 рр. розписували брати Лоренцетті. Ця величезна картина присвячена пам’яті семи францисканських монахів, які в 1277 р. були страчені в марокканському місті Сеута за наказом султана. В центрі композиції зображено жорстокий султан на троні, він напружено стежить за ходом кари, люто стискаючи лежить на колінах скіпетр.

Стоять по обидва боки трону наближені султана охоплені страхом, цікавістю і співчуттям. Експресивну міміку східних осіб і жести підкреслює мальовничість екзотичних одеж. Кат справа тільки що здійснив свою криваву справу, яка схвилювала навіть його: відвернувшись, він прибирає свій меч у піхви. Інший кат зображено спиною до глядача, замахнувшись мечем, він збирається знести голови трьом пов’язаним ченцям. Цікаві роззяви зображені маленькими фігурками, що стоять за страченими.

Амброджо вмів визначити глибину простору розміщенням людських фігур, що добре видно і на цій картині. Фронтони мармурового тронного залу прикрашені подражающими античних скульптур символічними зображеннями семи смертних гріхів. Для всіх діючих осіб характерні пристрасність і напруженість, в чому позначається вплив творчості Джованні Пізано. У той же час зображення простору та композиційна побудова свідчать про те, що Амброджо вивчав флорентійські фрески Джотто в церкві Санта Кроче.

Зображення східних осіб та одягу говорить про безпосередніх спостереженнях, а також знайомство з перськими мініатюрами та ілюстрованими астрологічними рукописами, яких в Італії в XIV ст. було не менше, ніж самих східних людей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Мучеництво францисканців в Сеуті – П’єтро Лоренцетті.