Натурниця 2 – Володимир Татлін

Натурниця 2   Володимир Татлін

Художник створював цілу серію схожих картин протягом декількох років спеціально для ГТГ і ГРМ. Якщо уважно поглянути на ці твори, то стає ясним шлях еволюції Татліна-художника, який він пройшов від побутового зображення людської натури до усвідомлення людського тіла як конструктивного пристрою. А конструкція не передбачає чуттєве милування, так що і в цих картинах насолоду мальовничим мистецтвом і майстерним виконанням сюжету зовсім було відсутнє, що не характерно для жанру ню.

Ця картина має підзаголовок “Композиція з оголеної натури”. Фігура жінки відіграє визначальну роль. Умовна трактування тілесних форм дозволяє дізнатися жінку, але не більше того. Ця картина створена не для милування її ідеальними пропорціями або рисами. Обличчя не видно зовсім, і зачіска трактована умовно.

Модель як така зовсім не цікавить художника, швидше, важливими стають контрасти кольорів, а обсягу та площини. Фарба створює ефект пластичного матеріалу, і здається, що перед нами майже скульптура. Ніби на троні, на червоному кубі сидить натурниця, синє тло відтінює тілесний тон її плоті. Незважаючи на явні контрасти, вся її поза видає монументальність і ніби продовжує грунтовність куба, на якому вона сидить. Додаткові лінії пронизують композицію, а також задають їй загальний ритм.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)