Натюрморт зі сценою відвідування Христом Марії і Марфи на задньому плані – Артсен Пітер

Натюрморт зі сценою відвідування Христом Марії і Марфи на задньому плані   Артсен Пітер

Історію нідерландського мистецтва Артсен Пітер увійшов як один з основоположників побутового жанру. Художник народився в Амстердамі і навчався у голландського живописця А. Класу, потім працював в Антверпені, де в 1535 отримав звання майстра.

Пізніше Артсен знову переїхав в Амстердам і вже не покидав його до кінця своїх днів. У картинах на побутові теми художник зробив головними героями простолюдинів. Торговці, куховарки, селяни – сучасники художника – зайняті належним їх професії справою.

До кращих робіт Артсена відносяться лаконічні твори з великомасштабними фігурами на першому плані. Зовсім по-іншому виглядають натюрморти живописця. Приклад тому – представлена робота. Колоритна, рясна їжа, відверта у своєму натуралізмі, – свіже м’ясо, фрукти, сири – здається, весь простір заповнений їжею, посудом і “випадковими” предметами. Але в глибині, на другому плані, видно мерехтливий вогонь вогнища, фігури Христа і двох жінок, дослухаються йому, а зліва – уважно прислухаються, немов пробиваються до вогнища дві чоловічі постаті.

Ця маленька аскетична сценка в глибині картини притягує увагу глядача і виглядає гармонійніше і значніше великої кількості страв. Інші відомі твори: “Куховарка”. 1559. Королівський музей витончених мистецтв, Брюссель; “Торговець дичиною”. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Натюрморт зі сценою відвідування Христом Марії і Марфи на задньому плані – Артсен Пітер.