Пасічник Іван Крамськой

Пасічник Іван Крамськой

Сонячний ранок на пасіці, колоритний, майже казковий пасічник терпляче чекає, поки його підопічні бджоли закінчать збір нектару з польових квітів, щоб викосити “непотрібні” і зайві рослини.

Господар пасіки сповнений терпіння, позбавлений всякої суєтності. Його зворушливе ставлення до бджіл – результат багаторічного досвіду спілкування з медоносними підопічними, вроджене відчуття гармонії з природою, дбайливе до неї відношення. Про характер героя говорять деякі деталі, на які художник звертає увагу глядачів: натільний хрест, ключ на поясі, коротко стрижена борода, акуратно розчесане волосся, бездоганно чистий одяг.

Перед нами людина, що живе за особливими законами, скоріше все, далеко від інших людей. Він звик до самотності, знаходить у ній особливу принадність. Сонячне світло концентрується на руках і обличчі пасічника. Пасіка за його спиною виглядає загадковим містечком. Стежка, композиційно розділяє картину на дві частини, одночасно позначає межу бджолиного царства і присутність людини в цьому особливому бджолиному світі.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)