Пейзаж в Монтані – Оскар Кокошка

Пейзаж в Монтані   Оскар Кокошка

Оскар Кокошка, один з найвідоміших представників експресіонізму, навчався у віденській Школі прикладного мистецтва і працював в Об’єднання художників-прикладників “Віденська майстерня”, коли архітектор А. Лоос переконав його звернутися до живопису.

Перші твори художника, переважно портрети, виконані у своєрідній манері нервової, персонажам дані гострі психологічні характеристики. Пізніше Кокошка звернувся до євангельської тематиці, але особисте світосприйняття майстра порушувало традиційну іконографію, насищало її сучасними деталями і особливою символікою. Після Першої світової війни, на яку художник пішов добровольцем, його живопис придбала хмурний характер.

У 1920-1930-х він багато подорожував. В період кампанії, проводиться нацистами по боротьбі з “дегенеративним мистецтвом”, Кокошка демонстративно створив “Портрет художника-вирожденца” . Пізніше художник емігрував до Лондона, де виступав з критикою пристрасної тоталітаризму. Його післявоєнну живопис відрізняють світлі, радісні тони.

Особливий інтерес у художника викликав пейзаж. Краще твір серед створених в цей період – “Пейзаж у Монтані”. Інші відомі твори: “Вид Зальцбурга”. 1950. Нова пінакотека, Мюнхен; “Адольф Лоос”. 1909. Національна галерея, Берлін.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Пейзаж в Монтані – Оскар Кокошка.