Перехід Ганнібала через Альпи – Вільям Тернер

Перехід Ганнібала через Альпи   Вільям Тернер

З твердженням Вільяма Тернера як майстра пейзажного живопису, все, що підходить під визначення “световоздушная середа”, а саме сніг, хмари, туман, тощо, отримало право займати на картинах більш значну роль. Іноді, явища природи, явно потіснили людей та інші важливі об’єкти, відсуваючи їх на другий план.

Рання робота Тернера “Снігова буря. Перехід армії Ганнібала через Альпи”, може претендувати на точку відліку, де зображення простору початок займати більше місця і уваги, ніж сама людина. За значущістю і сміливості, ця робота займає чільне місце у творчості художника.

Сюжетом для написання роботи послужило історичний перехід карфагенянина Ганнібала через Альпи, який відбувся в 218 році до н. е. Зіставивши дату створення картини – 1812 рік, час, коли ім’я Наполеона було на вустах всієї Європи, зрозуміло, що між відбитим подією і походами французького полководця існує прямий зв’язок.

Живописець, який часто супроводжував роботи власними віршами або віршованими коментарями улюблених авторів, спеціально написав поему “Оманливість надії”. Картина, як і слова поеми, виявилися пророчими. Через три роки, в битві при Ватерлоо, грозний, Наполеон зазнав нищівної поразки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Перехід Ганнібала через Альпи – Вільям Тернер.