Портрет тюремника – Жак Луї Давид

Портрет тюремника   Жак Луї Давид

Картина французького художника Жака Луї Давида “Портрет тюремника”. Розмір портрета 54 x 46 см, полотно, олія. Цей портрет, як вказує запис на лицьовій стороні тканини, був написаний Давидом під час свого перебування у в’язниці в 1794 році. Давид зобразив погрудний портрет свого тюремника, завдяки синові якого цей твір увійшов до колекції картин доктора Госсе.

Потім картина зберігалася в зборах живопису пані Клодэль і в 1931 році була куплена музеєм Руана. Обробка очей, тонко намальованих волосся, одягу і деяких деталей сорочки характерні для мистецтва Давида. Ця картина займає особливе місце серед тих рідкісних творів, створених Давидом у переломний рік революції. Давид був членом Клубу якобінців, також членом Комітету сискної поліції і Комітету народного просвітництва.

В часи свого ув’язнення з серпня по грудень 1794 року у в’язниці в Готелі королівських відкупників і потім у в’язниці Люксембурзького палацу, внаслідок Термідора і падіння Робесп’єра, Давид писав вкрай мало, в основному малюнки та начерки картин. Втім під час укладення Давидом був написаний єдиний пейзаж “Вид Люксембурзького саду” , який митець кожен день бачив з вікна свого тюремного приміщення. З приходом до влади уряду Директорії Жак Луї Давид був звільнений.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)