Рання весна – Костянтин Коровін

Рання весна   Костянтин Коровін

Коровін навчався у Саврасова знаходити у зовні непомітних куточках природи сховану поезію, лірику, навчався вірно схоплювати і емоційно передавати відчуття життя в пейзажі. Безсумнівну зв’язок з мистецтвом Саврасова можна виявити в таких його роботах, як Рання весна і Останній сніг.

Ігор Грабар у 1909 році справедливо підмітив, що Коровін першим з художників свого покоління звернувся до улюбленого мотиві пейзажів Саврасова. “Коровін – автор першої Весни, що з’явилася після саврасовских граків. Все те неймовірне кількість останніх снігів, мартов і ранніх весен, якими так багата російська живопис останніх п’ятнадцяти років, веде свій початок, безсумнівно, від Коровіна”. З 1879 року Коровін і сам брав участь в учнівських виставках Московського училища живопису, скульптури і зодчества, стали помітною подією культурного життя Москви. Про них всерйоз писали газети.

На одній з них П. М. Третьяков придбав картину Левітана “Осінній день. Сокольники”. На першій виставці Коровін запам’ятався глядачам етюдом “Весна” – велика ворона на ще не одягненому листям дереві. Полотно виявило ліричний талант в майбутньому майстра. Від тих днів серед небагатьох дійшов його пейзаж “Рання весна” , що зображає зігріту зовнішним сонцем околицю села з похиленою хатинкою в тіні пухнастих ів. Картину відрізняє тонкість колірних градацій, в ній відчутно чудове колористичне обдарування юного автора.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)