Розп’яття святого Петра – Лука Джордано

Розпяття святого Петра   Лука Джордано

Неаполітанець Лука Джордано був надзвичайно плідний. Сьогодні його роботи, “перебравшись” з палаців і храмів, знаходяться у багатьох Музеях світу. Довгий час вважалося, що він не більше ніж майстерний художник, здатний на створення неглибоких, бравурних, одноманітних декоративних композицій, які підготували підгрунтя подальшого рококо.

Однак дослідники, враховуючи особливість практики тієї епохи, коли багато замовлення, зроблені живописцю, здебільшого виконувалися учнями і підмайстрами, виділили з його творчості справжні твори і виявили неабиякого, глибокого віртуоза.

Джордано був учнем іспанця Хусепе Рібери, але був відкритий і для інших впливів, зокрема П’єтро да Кортона, венеціанців Ренесансу і особливо Веронезе. По існуючій в мистецькому середовищі звичаєм Джордано здійснив подорож у Рим і Венецію. Живописна манера сцени з життя Святого Петра виникла під впливом цієї поїздки. Композиційні діагоналі різко прокреслюють поверхня великого полотна, потужний рельєф напружених людських тіл затверджується на першому плані, випромінюючи енергетичні хвилі, змушуючи глядача здригатися від жорстокої трагедії.

Рибалка з Галілеї Симон став одним з покликаних учнів Христа: “Ісус же, глянувши на нього, сказав: ти – Симон, син Йонин; будеш званий ти Кифа, що означає “камінь””. При Імператорі Нероні в 64 н. е. вже немолодого Петра розіпнули на хресті, виконавши прохання казнимого: вважаючи себе недостойним померти, як Учитель, він просив розіп’яти його вниз головою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Розп’яття святого Петра – Лука Джордано.