Сибірська красуня – Василь Суріков

Сибірська красуня   Василь Суріков

“Справжня краса не потребує прикрасах”- саме така думка приходить в голову глядачеві перед портретом. Суріков вважав за краще шукати образи для своїх робіт серед земляків в Сибіру. Ось і тут перед нами яскрава, повна життя і енергії сибірячка.

Молода жінка в російському вбранні випромінює радість і теплоту. В чорних очах, повних пустощів, світиться щастя. Яскравий рум’янець і білозуба посмішка довершують загальне враження від роботи. Костюм підібраний з незвичайним смаком. Чорний, шитий золотом, сарафан, білосніжна сорочка, біла хустка із золотою вишивкою. Ансамбль чорного, білого і золотого – стримано, вишукано, ошатно. Темний фон робить образ ще яскравіше. М’яке світло рівномірно освітлює модель, нічого не виділяючи.

Оспівуючи природну жіночу красу, автор вважає непотрібним доповнювати образ аксесуарами, які можливо повніше розкрили б внутрішній світ героїні, але ускладнили б зміст. Художник дуже точно створює узагальнений образ російської красуні: веселою, вільною, сильною. Сам процес позування постає перед глядачем, як пустощі, забава. Про що говорить нарочито “народна” манера носити хустку. Іронія автора не затуляє від нас головного – красу і природність героїні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Сибірська красуня – Василь Суріков.