Співачка з рукавичкою – Едгар Дега

Співачка з рукавичкою   Едгар Дега

Популярною картиною з серії, пов’язаної з кафешантанами, вважається робота “Співачка з кафешантану” . Дега притягували кафешантани, з їх демократичним духом, і навіть деякої вульгарністю, тим більше що особистості тут, досить часто зустрічалися, неординарні.

Думки експертів з приводу того, хто сталь моделлю для написання полотна, неоднозначні. Одні стверджують, що це Елліс Дегранж – відома столична піаністка, охоче погодилася позувати, інші наполягають на ім’я Терези, однією з фавориток художника, робила фурор в розважальних закладах виконанням пісеньок популістсько-анархістського спрямування, і на адресу якої, він, не шкодуючи захоплених епітетів, писав хвалебні відгуки, захоплюючись талантом.

Дега, як звичайно, і тут “не пощадив” популярну особистість, зафіксувавши її не в найсприятливіший момент виконання пісні – широко розкритий рот, трохи спотворені риси обличчя, тобто професійна гримаса кафешантанной знаменитості. Дещо пом’якшити “карикатурність” образу, допомогли світлі відблиски на обличчі і на сукні, а також квітка, приукрасивший зачіску.

Художник не ставив завданням висміяти манеру виконання співачки, але така правдивість зображення сцени, дозволила передати відчуття матеріалізації звуку.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)