Порт-ан-Бессен. Морська гавань. Велика вода – Жорж Сера

Порт ан Бессен. Морська гавань. Велика вода   Жорж Сера

В історію мистецтва Жорж Сера увійшов як основоположник неоімпресіонізму, творець техніки пуантилізму. З 1875 Сера відвідував Муніципальну школу малюнка, а з 1878 був прийнятий в Школу образотворчих мистецтв у майстерню Лемана – учня Енгра. Сера писав з натури, багато копіював в Луврі і одночасно почав цікавитися теорією кольору і світла.

На початку свого творчого шляху Сера, ставлячись з особливим пієтетом до барбизонцам, розробляв спільні з ними теми. Четверта виставка імпресіоністів у 1879 викликала у Сера, за його висловом, “несподіваний і глибокий шок”. Він звернувся до техніки імпресіоністів, став більше працювати на пленері і на основі свого досвіду в дослідженні теорії кольору створив нову техніку живопису “пуантилізм” , або “дивизионизм” .

Основний момент полягав у тому, що колір наносився “точками” – мазками, відокремленими один від одного. Художник використовував чисті фарби. На певній відстані від картини виникало особливий ефект у сприйнятті зображення, у передачі світло-воздушнои середовища, кольору предметів. Художник прожив 31 рік, його художні пошуки продовжив один П. Синьяк. Інші відомі твори: “Селянки за роботою”. Ок. 1883. Музей С. Гугенхейма, Нью-Йорк; “Неділю в Порт-ан-Бессене”. 1888. Музей Креллер-Мюллер, Оттерло; “Цирк”. 1890-1891. Музей Орсе, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Порт-ан-Бессен. Морська гавань. Велика вода – Жорж Сера.