Рибак – Жорж Сера

Рибак   Жорж Сера

Коло сюжетів, пов’язаних з водою – один з найулюбленіших у небагатому творчості Сера. Причому небагатому за кількістю робіт, але не за їх значенням і змістом. Незвичайна техніка написання картини “Рибак” виділяє її з цілого ряду робота як в цілому імпресіоністів, так і самого Сера.

Робота належить до тих творів мистецтва, чия унікальна естетична складова видно лише на відстані. Лише зробивши з десяток кроків від картини, перед глядачем чудодійним чином розкривається весь сюжет, написаний “роздробленими” мазками. Можна тільки дивуватися, як автору вдалося створити такий ефект, працюючи в безпосередній близькості з картиною.

Творець дивизионизма, Сера у цій роботі використовував більш великі мазки, на відміну від звичних микродвижений. Можливо, це було викликано специфічними матеріалами – шедевр написаний маслом на дереві, а може техніка пережила метаморфозу зважаючи естетичних вимог відображення води. Дійсно, водна гладь на картині створена філігранно. Мерехтливі часті хвилі, виконані впевненими дрібними тісними мазками, близьке поєднання контрастних кольорів – все це створює неповторний легко впізнаваний колорит.

Як і інші роботи Сера, картина захоплює колірним поєднанням, створення якого передбачав ретельний оптичний аналіз, і композиційною побудовою. Дуже шкода, що молодий, повний творчих сил, художник залишив не таке вже велике спадщину, але й цих робіт вистачило, щоб навіки вписати себе в історію мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)