Купання в Аньере – Жорж Сера

Купання в Аньере   Жорж Сера

Сера часто бував у Аньере на острові Гранд-Жатт і любив посидіти на березі річки навпроти мосту в Курбвуа. Саме це місце і зображено на картині.

Перед нами жива сценка з життя парижан, що відпочивають в одному з передмість французької столиці. Вони приїжджають сюди, щоб взяти участь в народних гуляннях, скупатися в річці чи покататися на човні. Численні вітрильники, байдарки та яхти ковзають по річковій гладі Сени і забирають сміються чепурунів в бік містечок Сен-Клу, Аржантей і Буживаль. Жінки, одягнені за останньою модою, прогулюються уздовж річки, похитуючи своїми довгими спідницями. Сімейні пари з дітьми влаштовують пікніки.

З одного боку, засобами імпресіонізму Сера вдалося майстерно передати яскраву атмосферу сонячного дня на тлі індустріального пейзажу: залізничні мости, дим із заводських труб і кам’яні будівлі контрастують з природного ідилією. З іншого боку, він пішов далі імпресіоністів, приділивши особливу увагу композиції картини: кожен її персонаж і елемент продумані і ретельно виписані.

Для цього полотна було зроблено безліч підготовчих етюдів олівцем і маслом. Пози деяких персонажів Сера запозичив з картин старих майстрів. До роботи над “Купанням в Аньере” художник хапався за будь-який образ і тут же робив замальовку. З цією картиною все навпаки. Він багато спостерігав і уважно підходив до вибору кожної моделі.

Сера був впевнений в успіху своєї роботи, але суворе журі Салону 1884 року відкинув її. Надалі картина демонструвалася в Салоні независимихи була відправлена в запасник.

Композиція підглянена на полотні Пюві де Шаванна “Тихий край”. Також як і Шаванн, Сера розділив полотно на два нерівних прямокутника: верхня частина відведена під небо, а нижня поділяється діагоналлю на два трикутника – берег в лівій частині і річку у правій.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)


Купання в Аньере – Жорж Сера.