Козак Мамай

Козак Мамай

Козак Мамай – це відомий у народі козак, який ходить по світу і допомагає людям у біді, бореться за правду і не щадить кривдників. У багатьох хатах того часу образ козака можна було зустріти біля ікон. Люди прирівнювали його до Бога. Прізвисько своє він отримав з виразу мамаевать, що означає подорожувати, ходити. В ті часи було створено безліч картин і образів козака Мамая, але імена художників, на жаль, невідомі.

Безліч картин такого плану були схожі деталями. На всіх зображений сидячий козак з бандурою в руках. На голові довгий оселедець, а в роті-люлька. Одягнений у шаровари, чоботи, білу сорочку і кожух. Завжди його супроводжував вірний і надійний друг-кінь.

На картині він показаний трохи позаду козака, весь насторожі і готовий кинутися в бій разом з господарем. Біля Мамая лежить його мушкет, ніж, головний убір і стоїть вино. На гілці дерева висить шабля, якою він б’ється, а за спиною стоїть гострий спис. Хоча козак і присів відпочити, але в будь-який момент він може скочити на ноги і бути готовий захистити себе або ще когось, завдавши сильні удари супротивнику.

Люди вірили, що він нічого і нікого не боїться. Про нього розповідали легенди, складали вірші і співали пісні. Багато хто, вже більш сучасні художники, також зображували хоробрих козаків, не втрачаючи сенсу картин давності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)