Святий Лука пише портрет Богородиці – Джорджо Вазарі

Святий Лука пише портрет Богородиці   Джорджо Вазарі

Картину відрізняє багатофігурна композиція і оригінальний “багатошаровий” сюжет з багатою прихованої символікою. На полотні зображений Святий Лука – один з євангелістів, який пише портрет Богородиці з немовлям Христом на руках, причому фігура Святої Діви присутній на картині в двох видах – так сказати, “в оригіналі”, ширяє в хмарах і підтримувана пухкими херувимами, типовими італійськими “путті”.

Вважається, що євангеліст Лука був художником, тому багато живописці складалися в гільдії Святого Луки. На картині в образі святого майстер зображує самого себе, який пише з натури пресвяту Богородицю. За спиною сидить на витонченому різьбленому стільці лежить величезний бик – це тварина у своїй крилатій іпостасі було символом євангелиста Луки.

Кожен з євангелістів мав свій власний символ, всі разом, які називалися Тетраморф. У цієї складної і багато в чому загадковою картині з’єдналося піднесене і земне – святі і боги, а також прості люди, як, наприклад, підмайстер художника, розтирає фарби в сусідньому приміщенні і видимий глядачем через відчинені двері.

Як було прийнято в манері письма маньєризму, пози фігур складні, навіть чудернацькі, використовується багато драпіровок і багатих оздоблювальних матеріалів, багата колірна гамма, але не інтенсивна, трохи “припиленная”, благородна і стримана.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Святий Лука пише портрет Богородиці – Джорджо Вазарі.