Святий Себастьян – Марко Пальмеццано

Святий Себастьян   Марко Пальмеццано

Придбана з римської колекції Бертінеллі в 1878 році. Пальмеццано був типовим представником стилю епохи кватроченто і дуже плідним художником. У своїй творчості він неодноразово розробляв тему Себастьяна, колишнього римського солдата, який став мучеником і святих християнської церкви. Самий близький варіант даної картини зберігався в свій час в Карлсруе – багатофігурна композиція, датована 1521 роком.

Ці дві картини написані майже в один час і відносяться до того періоду життя Пальмеццано, коли в його творчості вже спостерігаються риси занепаду. В цих дошках вже немає багатства фарб і світла, характерного для його попередніх творів. І ця эстергомская картина заслуговує на увагу завдяки не стільки колориту, скільки тонкості малюнка.

У роботах Пальмеццано часто повторюваний мотив – густі, сухі гілки дерев, які перетворюють місце дії картини в свого роду похмуру альтанку. Ймовірно, ця деталь має алегоричне значення: гілка з листям, що зображена на передньому плані, символізує християнську віру в отживающем язичницькому світі.

Руїни античних будівель також вказують на загибель язичництва. На правій стороні картини видно віддалені римські лучники. Це рідко зустрічається рішення теми Пальмеццано перейняв, ймовірно, з однієї відомої картини Мантеньї на цю ж тему.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)