Весняне повітря – Микола Ромадин

Весняне повітря   Микола Ромадин

Н. М. Ромадин – впізнаваний російський живописець. Його “творчий діапазон” дуже широкий – він і графік, ілюстратор, і живописець театру. Більш того, популярні чудові роботи Ромадіна, а точніше – його види, яким володіє магічною властивістю ” затримувати миті “.

Твір “Весняне повітря” – колоритне тому доказ. Вже при головному погляді на це полотно у споглядальника формується відчуття легкості, легкості, бадьорості, “расширенности місця”. І це не дивлячись на те, що цілий попередній чин картини займають масивні дерева – найвищі і потужні.

Вони серйозно вросли в землю – відчуваються їх масивні корінці, які вже стали долею землі. Ми усвідомлюємо, що ці дерева, “обласкані” весняним світлом і теплом, є власниками, старожилами, хранителями цього куточка природи.

Стовбури дерев – найбільш чорне пляма полотна, але завдяки світлу, яке обволікає їх, вони не здаються похмурими. Як не бачиться абсолютно чорної і травичка, що покриває землю, бажаючи ми усвідомлюємо, що вона розташовуватися в тіні старих дерев.

Художник в процесі створення картини позичив позицію, яка дозволила йому зберегти дерева в досконалу висоту, представити їх красу, а в тому ж дусі величину прозорого блакитного неба, яке “заливає” фактично цілий зворотний фон картини.

Середній чин полотна в тому ж дусі зайнятий кронами, які, зливаючись, йдуть вдалину. Ця світло-сіра смужка розміщена так, що ми усвідомлюємо – за деревами розташовуватися скат і, може бути, пониззя річки. Завдяки тому, що дерева на задньому плані рівномірно “йдуть” донизу, зберігав, на якій вони розміщені, бачиться стрімких і найвищим.

І дерева, і травичку, і намічену далеко річку оточує світ прозорого весняного неба. Саме цей світ, переливається блакитними, білими, сірими відблисками, сприяє нам відчути те, з-за чого була написана картина, – холодний благоуханний повітря, який є характерною прикметою російської весни.

Саме весну в середній смузі Росії і прославляє у власній картині Ромадин, демонструючи всю її непомітну, але від цього не менш чарівну краса.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Весняне повітря – Микола Ромадин.