Єва, змія і смерть – Ганс Бальдунг

Єва, змія і смерть   Ганс Бальдунг

Ганс Бальдунг Грін – надзвичайно своєрідний майстер, творчість якого химерно переплітаються ренесансні риси із середньовічною символікою, фантастикою і елементами нового маньєризму – художнього напряму, що отримав у Німеччині розвиток в роки реакції, що наступила після придушення селянських воєн.

До Дюреру, з яким він був у тісному особистій дружбі, Бальдунг Грін наближається до своєї графіку – в гравюрах і насамперед у малюнках – самої цікавої частини його творчості. Вони особливо цікаві тим, що показують у ньому допитливого спостерігача природи. В Карлсруе зберігається його альбом замальовок, зроблених срібним олівцем, які здебільшого як за своїм характером, так і за майстерністю надзвичайно близькі до Дюреру.

Серед них можна зустріти тонкі замальовки з натури людського тіла і окремо – голів, рук, ніг, прекрасні портрети, чарівні зображення дітей, виконані з великою спостережливістю малюнки тварин – коней, львів, козла, папуг, точно фіксують місцевість міські ландшафти, ретельно зроблені малюнки рослин. Бальдунгу не чужий інтерес до роботи над пропорціями людського тіла, про що свідчить низка його малюнків, і над ідеальними особами. Все це твори суто ренесансного характеру. Дуже гарні орнаментальні роботи Бальдунга – ілюстрації до молитвеннику імператора Максиміліана і малюнки для кольорових шибок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)