Жінка-Місяць, ріжуча коло – Джексон Поллок

Жінка Місяць, ріжуча коло   Джексон Поллок

У 1937 році доглядач музею Метрополітен Джон Грехем опублікував статтю “Примітивна живопис і Пікассо”.

У ній він проводив паралелі між сучасною абстрактної живописом і примітивною язичницькою культурою аборигенів Америки та Африки, однаково пов’язуючи абстракціонізм і примітивізм з проявами людської підсвідомості і архетипами Юнга. Поллок був гарячим шанувальником Пікассо, проявляючи при цьому і глибокий інтерес до примітивної американської живопису. Стаття Грехема настільки вразила його, що він відшукав її автора, щоб особисто познайомитися з ним.

З часом Грехем став одним з найвпливовіших популяризаторів творчості Поллока; саме він порадив художнику уважніше придивитися до засобів примітивної живопису, цілком слушним, на його думку, для “подорожей” у світ підсвідомості. У 1941 році Поллок кілька разів поспіль відвідав відкрилася в музеї Метрополітен велику виставку “Мистецтво американських індіанців” – це свідчить про те, що до висловленої раді він прислухався. Вплив Пікассо і примітивного живопису на Поллока початку 1940-х років незаперечно.

На картині “Народження” наприклад, ми бачимо ці маски на тлі символів, запозичених, як мінімум, з двох картин Пікассо, які експонувалися в той час в музеї Метрополітен: ми маємо на увазі його “Дівчину перед дзеркалом” і знаменитих “Авіньонських дівчат” . “Дівчина перед дзеркалом” Пікассо надала Поллоку матеріал і для створення картини “Жінка-Місяць, ріжуча коло” .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)