Автопортрет – Егон Шіле

Автопортрет   Егон Шіле

Егон Шіле написав багато автопортретів, серед них безумовно виділяється “Автопортрет з китайським ліхтариком і фруктами”, написаний у 1912 році. Видатний шедевр художника, де бездоганна техніка живопису та повна гармонія образу справляють надзвичайне враження. Цим портретом хочеться довго милуватися і, нарешті, зрозуміти, що саме розглядає він так пильно, про що так зосереджено думає.

Тут немає ні зламаних ліній, ні яскравих колірних плям, тільки ніжне поєднання кольорів, а китайський ліхтарик просто зачаровує своєю вишуканою красою.

На цьому портреті художник занурений в себе, в свої роздуми. Погляд дуже відсторонений і ці величезні темні очі відображають рух душі, вічний пошук новатора.

Наскільки контрастно виглядає автопортрет, написаний в 1914 році. Минуло всього два роки, але як змінився світ і художник, а головне-змінилося ставлення до світу, тут немає філософської споглядальності або саме занурення, тільки дуже пильний погляд. Він тут як оголений нерв, йому чомусь боляче і ця біль передається нам через час і простір. І тільки справжній художник може це стан висловити скупими живописними засобами.

Білий фон аркуша абсолютно нейтральний. Майстер, працюючи жорсткою лінією і помітним кольором, позбавляє своє тіло впевненості і надає руху різкий, нервозний характер. Обриси фігури неправильні і кутасті. Єдиний яскравий, помітний помаранчевий тон підсилює експресію.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)