Автопортрет з німбом (Автопортрет-гротеск) – Поль Гоген

Автопортрет з німбом (Автопортрет гротеск)   Поль Гоген

“Символічний автопортрет з німбом” або “Автопортрет-гротеск” був створений художником в 1889 році і відноситься до Бретонській періоду творчості живописця.

Примітна історія створення роботи. Одного разу пересічна невеликий готель у Ле Пудальдю брала Гогена з його друзями. Господар готелю, дізнавшись, що серед його гостей є художники, попросив їх прикрасити стіни та меблі розписом. Гоген вибрав для себе дубову шафу, і саме на його двері створив незвичайний портрет, багата складними символами.

Своє обличчя з губами складеними в ледь помітній усмішці і лукавим поглядом, спрямованим кудись убік, Гоген зобразив на яскравому фоні з двох колірних зон – червоного і жовто-оранжевою.

Сьогодні творчість і художня спадщина французького живописця ретельно вивчено та досліджено, і багатьом роботам були дані цікаві трактування, хоча й невідомо, чи справді автор вкладав у них подібний символізм, або ж це були алегорії іншого штибу.

Так чи інакше, заведено вважати, що дві кольорові смуги – це два полярних антагоністичних світу: червона – реальна життя, земна; жовта ж – сяйво божественної друку. Між ними розташувався Гоген. Змія і яблука – біблійний символ спокуси, а німб над головою художника, безсумнівно, свідчить про високе призначення.

Автор ніби з самим собою філософствує про протиріччя, з якими стикається людина, перебуваючи на роздоріжжі білого і чорного, небесного і земного.

Вся картина позбавлена глибинності, ми бачимо площинне зображення. Яскраві фарби свідчать про тяжіння до декоративності, яка знайде вихід у його картинах таитянских.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Автопортрет з німбом (Автопортрет-гротеск) – Поль Гоген.