Гори на Таїті – Поль Гоген

Гори на Таїті   Поль Гоген

Важливе значення в жанровому відношенні для Поля Гогена має пейзаж. Створені художником пейзажі вирізняє своєрідність і самобутність. Краєвид “Гори на Таїті” написаний постімпресіоністом Гогеном в 1893 році. Картина є частиною колекційних фондів Інституту образотворчих мистецтв в Міннеаполісі.

“Гори на Таїті” – пейзажне зображення, сповнене яскравих фарб, пекучого повітря і палючого сонця. Різноманітність кольору, його насиченість дозволяють мальовничого полотна світитися зсередини.

Незважаючи на велику кількість відтінків, різноманітних природних форм і обрисів, пейзаж непереобтяжений і зберігає відчуття легкості і простоти життя.

Візуальний ряд полотна вибудовують контрастні поєднання таких кольорів, як жовтий, зелений, блакитний і червоний. Складні поєднання цих кольорів та їх відтінків надають пейзажу оригінальності і несхожості на більшість інших творів Поля Гогена.

Для пейзажу “Гори на Таїті” характерна атмосфера спокою і настрій безтурботності, що нагадує стан напівсну, полуреальности. Тут по-особливому розгортаються просторово-часові відносини. Інакше відчувається плин часу. Воно неспішний, розмірений, неквапливий.

Художнику вдалося створити поетичний образ дикої, загадкової природи Таїті. Ця природа прекрасна і екзотична і настільки несхожа на звичні нам образи. У ній більше сонячного світла і фарб, вигинів і ліній.

Картина являє собою нагромадження не тільки колористичне, але і нагромадження обсягів і площин. Непересічний колорит надає полотну декоративність і жвавість.

Гори виглядають відокремлено, хоч і вписуються в загальну композицію картини. Зображення гір служить як би загальним обрамляющим фоном, злегка підноситься, але не видаваясь надмірно і не порушуючи єдність і щільність компонування.

Підбір кольорів та їх розташування один щодо одного нагадує строкатий забарвлення який-небудь з екзотичних птахів. За своїм образотворчого планом пейзаж вийшов досить спокійним і умиротвореним, якщо не мати на увазі активний поривчастий колорит полотна. Пейзаж викликає настільки ж рвучкі і яскраві переживання, спонукаючи відчувати більш відкрито і насолоджуватись різноманіттям життя і світу навколо.

Пейзаж виглядає точно набір яскравих пір’я, виблискуючих на сонці райдужним відливом. Цей пейзаж точно тепла усмішка, добра і привітна.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)