Дві жінки (Квіти в волоссі) – Поль Гоген

Дві жінки (Квіти в волоссі)   Поль Гоген

Ким дотепно і влучно підмічено, що художник усе життя, по суті, пише одну і ту ж книгу, лише злегка змінюючи її. Після того, як Поль Гоген вирішив порвати з “принадами” сучасної йому урбаністичної цивілізації і в пошуках натхнення виїхав на Таїті, в Полінезії, його живопис немов знайшла друге дихання.

Він свідомо шукав натхнення в мистецтві примітиву – адже до того часу щирість, чистота і природна сила майже зникли із західноєвропейського мистецтва. Наслідувати природі Гоген не став – для цього він був занадто самобутній. Однак саме той земний рай, який відкрився йому на Таїті, став невичерпним джерелом нової творчої енергії.

Гоген не боявся повторюватися. Так, його зовсім юна таїтянська дружина Техура фігурує на багатьох полотнах в якості героїні і натурниці. В глибині картини “Дві жінки” з’являється вершник з іншої картини. Що вгадується в глибині вечірній пейзаж за колірного колориту теж типовий для постимпрессионистского стилю Гогена.

Сидить у дверях пес нагострив вуха – вірний знак того, що він напоготові, ось-ось станеться щось важливе. Фігури двох папуасок намальовані таким чином, що одна впівоберта до нас – якраз та, у якій квіти в волоссі і яка частково нагадує Техуру, інша набагато старше – з важким, похмурим поглядом. Якусь загадковість картині додає зображення у правому верхньому кутку – там вгадується яке відсунуло фіранку третя жінка, але вже явно європейського походження. І важко зрозуміти – вікно там, картина, а може, просто бачення з іншого світу – адже серед синього, фіолетового і зеленого ця фігура виглядає блідою тінню.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Дві жінки (Квіти в волоссі) – Поль Гоген.