Чудовий джерело (Солодкі мрії) – Поль Гоген

Чудовий джерело (Солодкі мрії)   Поль Гоген

Друга назва картини – “Чудовий джерело”, за традицією зберігається в Росії, сходить до каталогу виставки-розпродажі Гогена 1895, составлявшемуся, ймовірно, самим художником. Междутем написане на полотні таїтянська назва перекладається інакше.

Жорж Вильденстайн тлумачить його як “Радість відпочинку” . Буж і Данини-ельссон запропонували більш точні варіанти: “Солодкі мрії” або “Солодкі мрії’. Картина відноситься до періоду між двома пребиваниями Гогена на Таїті. Вона виконана в початку 1894 р. у Парижі як спогад про Океанії і вся сконструйована з образів першого таїті періоду.

Річард Філд припустив, що скульптура подвійного таїті божества являє верховного бога Таароа і одну з його дружин. Картиною, на яку найбільше спирався Гоген при створенні “Чудесного джерела”, були “Жінки на березі річки” . Це полотно виконано досить імпресіоністичній манері, від якої художник відмовився, перейшовши до стилізованим узагальнень синтетичної композиції, просоченої релігійними ідеями особливого властивості.

Необхідність вираження цих ідей і призвела до включення в пейзаж подвійного ідола і до приміщення на передньому плані Діви Марії і Єви з яблуком, зображених у вигляді таїтянок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Чудовий джерело (Солодкі мрії) – Поль Гоген.