Довгі рукавички – Мері Кассат

Довгі рукавички   Мері Кассат

Пастеллю Кассат працювала завжди, але найбільше пастельних робіт вона створила в кінці свого життя, після 1900-х років. У ці роки зір художниці почало погіршуватися, їй стало важко довго стояти за мольбертом, і пастель поступово витіснила з її майстерні олійні фарби кисті.

Пастельний стиль Мері Кассат часом нагадує стиль її рисунків. Як і в рисунку, вона віддає перевагу пастелі чіткий, енергійний штрих часто використовує перехресне штрихування і акцентує увагу лише на окремих, найбільш значущих, деталях. Ці особливості манери добре ілюструє робота “Довгі рукавички” . Іноді Кассат відходить від цього стилю і створює пастелі, подібні “Жінці у синій блузі з червоним краваткою”, 1895 . Тут всі лінії пом’якшені, штрихування не настільки очевидна, та головний акцент зроблено на колірному рішенні.

Відсутність дрібних деталей дозволяє художниці зосередити увагу глядача на обличчі моделі, хоча воно здається блідим в порівняно з її яскравим одягом. У 1900-ті роки Кассат особливо часто доводилося писати пастеллю дитячі портрети – чомусь саме дитячі пастельні портрети припали замовникам найбільше по душі. І, хоча Кассат не володіла вже в цю пору колишньою гостротою погляду і твердість руки, в цих пастелях, тим не менш, відчувається великий талант.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 2.50 out of 5)