Зачіска – Мері Кассат

Зачіска   Мері Кассат

Під час навчання в Пенсільванії і Парижі Кассат не виявляла помітного інтересу до академічного малюнку. Для її ранніх малюнків характерні гострий, трохи нервова лінія і енергійна штрихування.

В кінці 1870-х років Мері Кассат захопилася гравюрою, і це захоплення сприяло зміні її ставлення до малюнка. Тепер він став набагато суворіше, чіткіше, ритмічніше і, якщо можна так сказати, “усвідомленішим”. З усіх імпресіоністів Кассат найближче підійшла до линеарному стилю японських художників, роботами яких захоплювалася в кінці XIX століття вся Європа.

Дивно, як вдавалося зберігати художниці відчуття ваги і обсягу зображуваного предмета навіть у малюнках, обрізаних краєм листа, – прикладом тут може служити “Зачіска” . Смілива штрихування, чітка лінія, “полетностъ”, притаманні малюнками Кассат, захоплювали багатьох її товаришів-художників.

Навіть такий найвидатніший художник, як Едгар Дега, зауважував: “Мені не віриться, що жінка здатна так малювати”. Ці слова були найвищим компліментом в його вустах.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)