Купання коня – Валентин Сєров

Купання коня   Валентин Сєров

За однією з версій, ця картина була написана на березі Фінської затоки, поблизу дачі художника. На ній – реальні персонажі, син Олександр і кінь Риллика.

Композиційний центр картини – 2 фігури: коні і зліва від неї схилився до води хлопчика. Елегантне і граціозне тварина, кінь спокійно стоїть в неглибокій воді і покірно чекає. Фігура підлітка, навпаки, динамічна і видає таємну поспіх і прагнення до руху. На задньому плані зліва ледь помітні силуети плескає дітей. Саме до них спрямований погляд хлопчика, який купає коня, зверненого до глядача потилицею.

Майстерно передані тіні на воді, блиск мокрих тіл, лінії хвиль, колірна гамма неба. Приглушені тони підкреслюють світлу печаль художника з часу минулої юності з її безтурботністю і яскравістю світовідчуття. Хвилювання Сєрова передається глядачеві через велику кількість хвилястих – вигнутих і увігнутих – ліній. Уявна простота пейзажу, не обтяжена додатковими деталями, гармонує з енергійною манерою письма.

У тому, як ретельно промальована стати коні, висловилася любов художника до коней і до тварин взагалі, які “краще людей: і красивіше, і веселіше, і просто краще”.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Купання коня – Валентин Сєров.