Побиття немовлят – Джотто

Побиття немовлят   Джотто

Одним з головних завоювань джоттовского мистецтва можна вважати інтенсивний розвиток у нього якостей максимальної наочності, що дозволяють домагатися вичерпної ясності змісту живописного зображення. Композиції Джотто з першого погляду відкривають своє утримання, так що ми можемо відразу ж вловити суть конфлікту і усвідомити характер ролей всіх залучених до нього персонажів.

Образотворча поетика цієї композиції будується на контрастах, на відвертому протиставлення персонажів, що уособлюють основні моральні властивості людської особистості, які служать свого роду персоніфікацією чеснот і вад. Це послідовно проводиться протиставлення дозволяє донести до нас ідею вічної боротьби двох сил – Добра і Зла.

Праворуч у вигляді компактної групи представлені матері, оплакували жахливу долю своїх дітей. Відчай на їх обличчях і в їхніх жестах не має рис індивідуального переживання, це свого роду загальна формула крайнього емоційного напруження почуттів. Їх патетичній схвильованості протистоїть фарисейське спокій поплічників Ірода.

І, немов контрапункт цієї трагічної сцени, в самому центрі композиції височать постаті катів, з якоюсь страхітливою рішучістю виконують свою страшну справу. Глядачеві відразу стає зрозумілою етична підгрунтя всієї сцени, у нього не виникає сумнівів у тому, хто з її учасників злодій, а хто – жертва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Побиття немовлят – Джотто.